Рованієм

Столиця Лапландії Рованіємі знаходиться прямо на лінії Полярного кола. Це найвідоміший зимовий місто Фінляндії і батьківщина Санта-Клауса. В межах міста є добре обладнаний гірськолижний центр «Оунасваара». Він буде цікавий новачкам.
Сезон тут починається дуже рано - в кінці жовтня - і триває до квітня.
Переліт Гельсінкі - Рованіємі займає 1 годину 20 хвилин.
 
ТРАСИ
Крім нескладних гірськолижних трас, є 3 трампліни, санна траса, халф-пайп. Для любителів рівнинних лиж прокладено 100 км трас, частина з них освітлена.
 
ЕКСКУРСІЇ
Можна відвідати зоопарк «Рануа» з арктичними тваринами, розважальний центр «Санта-Парк», Село Санта-Клауса, аметистовий рудник, виставковий і науково-дослідний Арктичний центр, фабрику ляльок, музеї. Проводяться екскурсії на оленячу і собачу ферми.
З кінця січня до початку березня працює казковий Сніжний замок в місті Кемі.
 

У Селі Санта-Клауса все туристи стоять в черзі (і групи, і поодинокі). Відвідувачів дуже багато. По самій Селі вони гуляють без гіда.
 
РОЗВАГИ
Новорічні та різдвяні свята в Рівному мають особливий колорит. На початку зими проходять Міжнародні гри першого снігу і ралі в сопках. В кінці зими - льодовий марафон, змагання на мотонартах і гонки на оленячих упряжках. Поблизу від Рованіємі розташований спортивний центр Santa Claus Sport Institute, в якому є не тільки басейн, гірки та сауни, а й боулінг, тенісні корти, бадмінтон. Також у туристів популярні катання на ковзанах, бігових лижах, сафарі на мотосанях, на оленях і собаках хаскі, походи на снігоступах, зимова риболовля.
Вечір в Рівному можна провести в одному з ресторанів, барів або кафе.