Рука

Курорт Рука - один з найбільш відомих в країні центрів зимового спорту. Він знаходиться в Лапландії, в 20 км від міста Куусамо. У Руці комфортно почувають себе і сім'ї з дітьми, і учасники ділових заходів, і молодь.
У Руці вже не сопки і височини, а справжні гори висотою до 492 м над рівнем моря.
Лижний сезон тут триває з листопада до початку травня.
Найближчий аеропорт знаходиться в Куусамо, переліт Гельсінкі - Куусамо займає 1 годину 20 хвилин. Поїздом можна доїхати до Оулу, переїзд Гельсінкі - Оулу (6,5 годин), далі трансфер Оулу - Куусамо (близько двох годин).
 
ГОТЕЛІ
У Руці можна вибрати найбільш підходящий варіант серед готелів, апартаментів, котеджів. Багато котеджі курорту побудовані з каліброваних колод і нагадують північні хатини, хоча інтер'єр та обладнання в більшості з них досить сучасні.
 
ЗОНИ КАТАННЯ
Виділяють 2 зони катання: Рука-Захід і Рука-Схід. У першій найбільш складний рельєф трас, з крутими схилами, цікавими і для професіоналів. Правда, траси не дуже довгі. В Рука-Схід спуски більш протяжні, але спокійні. Вони підійдуть для лижників середнього рівня або початківців. Також тут є складні і довгі спуски з великим перепадом висот.
 

Єдиний скі-пас діє в гірськолижних центрах Рука, Пюха і Салла. Відстані між цими центрами (від 75 до 160 км) можна подолати на автобусі.
 
ТРАСИ
Гірськолижні траси в основному червоні та сині, є також кілька чорних. Рука - справжня знахідка для равнінніков - траси прокладені на пересіченій місцевості і придатні для ковзанярського ходу. Є дитячі траси, 2 траси для сноубордистів з халф-пайп, трамплінами. Всі вони у відмінному стані.
На схилах встановлені снігові гармати, є освітлені траси.
 

Крім гірськолижної, в Руці працює найстаріша в Фінляндії слаломна школа.
 
 
РОЗВАГИ
Сафарі на мотосанях, на оленях і собачих упряжках, підлідна рибалка, хокей з м'ячем. У спортивному центрі «Рука-Клуб» є тенісні корти, майданчики для сквошу, бадмінтону, баскетболу, міні-гольфу, більярд, настільний теніс, тренажерний зал. У Куусамо знаходиться аквапарк «Тропіки».