ЧиліЧилі

Сан-Педро-де-Атакама

Затишне та гостинне містечко Сан-Педро-де-Атакама – справжній рай для мандрівників, які приїхали до Чилі для того, щоб познайомитися з одним із найсухіших місць на Землі – пустелею Атакама. Саме містечко є туристичним комплексом, у якому безліч готелів та ретельно вибілених будинків, у яких живуть місцеві жителі. Будинки споруджені з місцевого будівельного матеріалу – каменю адобу. З найбільш відомих пам'яток можна відзначити білу церкву Сан Педро, споруди сімнадцятого століття, яка завжди відкрита для відвідування та огляду туристами, музей Ла Пежа та ресторанчики курорту. Точніше не самі ресторанчики, а традиційна страва, яка є візитною карткою місцевих ресторанів. Це сушені чилі. Спосіб приготування цих чилійських ласощів гранично простий: зрілі стручки чилі висушуються, а перед вживанням розмочуються в холодній воді. Ця страва в Сан-Педро-де-Атакама користується величезною популярністю серед туристів.
 Кам'яну пустелю називають «квітучою пустелею», тому що саме на її території в середині осені можна поспостерігати такий природний феномен, як цвітіння окремих ділянок зазвичай неживої пустелі. Містечко знаходиться посередині пустелі, тому є ідеальним місцем для початку захоплюючої подорожі кам'яною пустелею, що нагадує місячну поверхню, розбавлену найкрасивішими оазами і плоскогір'ям.
Сан-Педро-де-Атакама знаходиться на висоті 2000 метрів над рівнем моря біля підніжжя вулкана Ліканкабур. Цей вулкан неодноразово вивергав лаву, що палала, яка згодом перетворилася на химерно застиглі постаті. Туристи можуть піднятися на вершину вулкана, яка сягає 4000 метрів. Стежка на вершину аж ніяк не з простих і безпечних, до того ж сходження займає майже два дні, але незважаючи на це, відбою від мандрівників тут немає. Нічого дивного - грандіозний вид, що відкривається з вершини Ліканкабур, на пустелю Атакама, безмежну як море, приваблює сюди туристів і змушує їх забути і про труднощі та про ризик, який обіцяє сходження. Також з вершини Ліканкабур можна побачити знамениту Місячну Долину, що знаходиться на схід від Сан-Педро-де-Атакама. Свою назву долина отримала через надзвичайну її подібність до поверхні Місяця.
Всього за п'ятдесят кілометрів від Сан-Педро-де-Атаками є велике соляне озеро. Це єдине озеро на території пустелі, яке ніколи не висихає повністю. Підживленням йому служать численні підземні джерела. Озеро утворює найкрасивішу лагуну Гхаса. На мілководді озера живе безліч мікроорганізмів. За рахунок їхньої життєдіяльності озеро забарвлюється у всі кольори веселки. Але це ще не всі дива цього озера, які перетворюють його на мальовниче місце, що приваблює тисячі туристів з усього світу. Озеро облямовує соляна кірка, яка сформована з множини шестикутників правильної форми. А біля озера ходять чудові птахи - фламінго, які мешкають тут у чотирьох різновидах. Шлях із Сан-Педро-де-Атакама до озера лежить через селище Токонао, яке вважається історичною пам'яткою Атаками. Селище відоме старовинною церквою Сан-Лукас, в якій знаходиться дуже цікава та незвичайна дзвіниця.
З захоплюючих околиць курорту Сан-Педро-де-Атакама варто відзначити і долину гейзерів Ель-Татіо. Долина розташована в пустелі Атакама, майже біля самого кордону з Болівією на висоті 4300 метрів над рівнем моря. Сотні фонтанів, що б'ються з-під землі, які починають свою виставу перед світанком і закінчують до 10 години ранку - диво природи, що приваблює до себе мандрівників. З гейзерів вириваються підземні води, насичені мінералами, сірою та багатьма іншими домішками. У променях сонця ця вода переливається всіма райдужними квітами, що робить це видовище воістину чудовим. Також у долині Ель-Татіо туристи отримують унікальну можливість викупатися в термальних колодязях, які за будь-якої погоди зберігають температуру не нижче 32 градусів за Цельсієм.