Сатанов
Лікувальний курорт

Бальнеологічний курорт Сатанів розташований у Хмельницькій області, на річці Збруч, в мальовничій місцевості, яку ще називають Подільською Швейцарією. Тут на невеликій ділянці знаходиться 6 мінеральних джерел, абсолютно різних за складом і унікальних за своїми лікувальними властивостями. Місцева ропа за своїми властивостями можна порівняти з солями Карлових Вар. Але головна цінність курорту - мінеральна вода «Збручанська Нафтуся».
На базі джерел працює кілька санаторіїв, розташованих поруч з міста Сатанова.
У Сатанів можна дістатися маршрутками вирушають з Хмельницького.
 
ЛІКУВАННЯ
Вода в Сатанові - гідрокар-бонатно-магнієво-натрієва малої мінералізації типу «Нафтуся», зі слабким запахом сірководню. Вона використовується головним чином для пиття, а також для інгаляцій, зрошень, ванн і т.п.
В Сатанові лікують захворювання печінки і жовчних шляхів, нирок, шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, органів дихання, порушення обміну речовин, хвороби серцево-судинної системи. Також сюди направляють «чорнобильців».
 

Відмінність «Збручанської Нафтусі» в тому, що вона єдина з усіх мінеральних вод містить фосфор, цінні мікроелементи, які входять до складу мозку і кісткової тканини.
 
ЕКСКУРСІЇ
В Сатанові представляють інтерес (хоча і знаходяться в жалюгідному стані) синагога, замок, єврейське кладовище, міські ворота, Свято-Троїцька церква.
У заповіднику Медобори в Подільських Товтрах знаходяться гора Богит, святилище Звенигород - найбільші в Україні духовні центри язичництва, наскальний печера відлюдника.
З Сатанова пропонуються екскурсії в міста Кам'янець-Подільський, Хотин, а також в Свято-Успенську Почаївську лавру.