Сентоса

Це невеликий острів трохи на південь від Сінгапуру; зовсім трохи, але, проте, відчуваєш, що потрапив у якийсь інший світ, коли тільки під'їжджаєш підвісною дорогою до порту і доків Кеппел. На Сентос є все: три кілометри пляжів з білим піском (в будні вони пустельні), парки розваг, романтичне нічне життя, розкішні готелі та історичні пам'ятки. І все це, незважаючи на надсучасність, ніби не зворушене цивілізацією. Основний вхідний квиток дозволяє відвідати парки та пляжі, покататися на монорейці чи автобусі, але більша частина атракціонів оплачується окремо. Найзручніше та найцікавіше об'їжджати Сентосу на велосипеді, який беруть напрокат. П'ятикілометрова траса прокладена по всьому периметру острова. Охочі оглянути острів з моря можуть взяти човен. Пам'ятки Сентози На острові розташований єдиний британський форт Сілосо, що зберігся в країні. (З початку ХIX століття Сінгапур був перетворений на морську фортецю, що охороняла інтереси англійців у Південно-Східній Азії).
 
РОЗВАГИ
Численні невеликі ресторанчики пропонують переважно дари моря. На Сентосі розташований перший в Азії океанаріум (спостерігати за шістьма тисячами риб і морських тварин можна, комфортно пересуваючись прозорим 83-метровим тунелем) і найбільший в цій частині світу аквапарк "Острів фантазії". Атракціон "Земля вулканів" зроблено на зразок диснеївських тематичних парків. Саме тут знаходиться найактивніший вулкан на планеті – Просперо, що вивергається кожні півгодини. Щоправда, він штучний. "Земля вулканів" дає відвідувачам можливість здійснити запаморочливу подорож углиб Землі та вивчити таємничу історію зниклої цивілізації майя. О 19.30 варто піти подивитися та послухати музичний фонтан. Покупки роблять у Міжнародному торговому центрі – там можна знайти практично все.
 
ПАМ'ЯТКИ
На острові розташований єдиний британський форт Сілосо, що зберігся в країні. (З початку ХIX століття Сінгапур був перетворений на морську фортецю, що охороняла інтереси англійців у Південно-Східній Азії). У Морському музеї відвідувачі дізнаються про історію суднобудування з найдавніших часів. Примітивні рибальські човни є сусідами з моделями найсучасніших кораблів. Сінгапур – один із найбільших портів світу. І підтвердження тому – експозиція музею, в якій представлена ​​багата колекція моделей історичних кораблів та справжні судна у натуральну величину, зібрання рідкісних морських карт, фотографій, навігаційного обладнання. Музей воскових постатей присвячений першовідкривачам цього райського куточка. Історія Сентоси з найдавніших часів до британського володарювання представлена ​​в особах. Специфічна пам'ятка – в'язниця Чангі – відкрита для огляду з 9.30 до 16.30, крім неділі та свят. Нині, щоправда, у ній немає ув'язнених. Працюють лише каплиця та музей, гордістю якого є малюнки У. Р. М. Хесуорта та фотографії Дж. Еспінелли, які розповідають про страшне життя мешканців в'язниці. У каплиці на стіні висить поминальний список, вівтар споруджено на згадку про потерпілих у війнах мирних громадян. У музейному кіоску ви можете купити книги про великі війни XX століття та сувеніри. У бараках Солеранг ви напевно не пройдете байдуже повз настінні розписи, зроблені руками ув'язнених. Особливо примітними є п'ять фресок Стенлі Уоррена з життя Христа. Після війни фрески були зафарбовані та забуті. Про них згадали за двадцять років, коли Уоррен приїхав на Сентосу з Лондона і відреставрував фрески, а в 1982 році зробив кілька нових. Зовсім поряд - готель "Чангі Мерідієн", на четвертому поверсі якого - виставка фотографій, а також настінних розписів та книг про Другу світову війну. Зал капітуляції, розташований неподалік, дивує ляльковою виставою в патріотичному дусі: британці перемагають, а японські війська капітулують під час Другої світової війни... Надзвичайно цікавим є Парк метеликів і комах, зібраних з усього світу. Найкрасивіший китайський сад створений у стилі епохи династії Сун і повторює планування саду Літнього палацу в Пекіні. Екзотичні пагоди, мости і арки особливо чарівні, коли на них дивишся з човна, що плавно гойдається на блакитних хвилях. Строкатий сад трав Іксора залишить у вас незабутнє враження, як і інші два сади - Ароматов і Бонсай. Японський "Сад безтурботності" усаджений малесенькими кущами, прикрашений безліччю кам'яних ліхтариків та мініатюрними водоспадами. Так своєрідно підходять дві великі східні цивілізації, китайська та японська, до садово-паркової культури. Музей рідкісного каменю, коралів та рифів демонструє краси та таємниці підводного світу. Експозиції "Втрачені цивілізації" та "Зруйноване місто" будуть особливо цікаві дітям та підліткам.