Севастополь
.

Севастополь довгий час перебував в статусі закритого міста через свого військово-стратегічного призначення. Зараз місія його розширилася за рахунок туристичної привабливості - Севастополю є що показати і розповісти про свою історію, у нього є особливий колорит.
Ландшафт міста визначають численні бухти. Севастопольська бухта ділить його на дві частини - Південну і Північну сторони. Сполучення між ними відбувається по морю на поромах і катерах або по землі на маршрутках в об'їзд бухти.
 
ПЛЯЖІ
У місті є кілька пляжів різних за ступенем чистоти і щільності відпочиваючих на квадратний метр. Можна вибратися на пляжі Фиолента, Василі, Золотий і Срібний (в районі Балаклави). Чималі піщано-мелкогалечниє пляжі знаходяться в Любимівці і Учкуєвке.
 

Нудистам варто шукати місце під сонцем в Любимівці, на Фіоленті або Учкуєвке.
 
 
ЕКСКУРСІЇ
Херсонес, Малахів курган, панорама «Оборона Севастополя», діорама «Штурм Сапун-гори», Кладовище комунарів, Братське кладовище. Для любителів екстриму організовується тур «Підземний Севастополь».
Можна відвідати Балаклаву, Інкерман, Фіолент, Ялту, печерні міста Мангуп-кале і Ескі-Кермен.
 
РОЗВАГИ
Севастополь і флот - поняття нероздільні. Тому багато туристів прагнуть потрапити на паради на честь Дня Перемоги і Дня військово-морського флоту (українського і російського).
З дітьми можна відправитися в акваріум, дельфінарій, аквапарк, дитяче містечко «Лукомор'я» з Музеєм мармеладу.
За Севастополем немає слави міста з активним нічним життям, проте тут є нічні клуби, боулінг, бари і ресторани, для культурного дозвілля - кінотеатри та театри.
 

Рибні ресторани в Балаклаві - обов'язковий пункт у програмі гурмана, відпочиваючого в Севастополі.