Шамоні

Шамоні - найстаріший і відомий курорт Французьких Альп, історична столиця гірськолижного спорту. Місто знаходиться на висоті 1035 м біля підніжжя найвищої гори Європи - Монблану (4807 м), в центрі долини Шамоні на кордоні Франції, Італії та Швейцарії.
Гірськолижний сезон тут триває з середини грудня до середини травня. А в районах льодовиків катаються і влітку.
Найкоротший шлях в Шамоні (1 година 40 хвилин) - з аеропорту Женеви. З Мілана - 3 години.
 
По карті гостя, яку видають в готелі, апартаментах або резиденції, існують значні знижки в спортивному центрі і музеях курорту, надається безкоштовний проїзд в автобусі і поїзді в долині Шамоні.
 
ГОТЕЛІ
В Шамоні великий вибір готелів різного рівня, апартаментів, шале. Можна зупинитися або в фешенебельному і жвавому центрі, або ближче до витягів, в невеликих селищах. Тим, хто хоче скоротити шлях на схил, краще селитися в Аржантьері, розташованому біля головних трас району.
 
У багатьох апартаментах вартість користування постільною білизною і рушниками (або тільки рушниками) не входить у вартість проживання і оплачується окремо.
 
ТРАСИ
В Шамоні діють 4 автономних зони катання, а також кілька зон на невеликій висоті. Є чудові нескладні лісисті спуски, спеціально підготовлені траси для дітей. Зони катання для новачків розташовані відокремлено. Професіоналам тут теж роздолля: в Шамоні знаходяться, мабуть, найважчі і небезпечні чорні траси. Високі області катання відрізняють великі перепади висот - від 1200 до 3300 м.
Знаменитий 24-кілометровий спуск Вале-Бланш через льодовики не рекомендується долати без супроводжуючого - він проходить по небезпечних ділянках і маркований як катання поза трасами. Туди потрібно їхати в ясну погоду.
Любителі бігових лиж отримають в своє розпорядження більше 40 км трас. Є також зони для сноубордистів.
Можна скористатися загальним скі-пасом Шамоні - Курмайор і покататися в Італії.
Діють гірськолижні школи, дитячі міні-клуби. На курорті також працюють снігові гармати.
 
Родзинка Шамоні в тому, що 90% гірськолижних трас знаходяться на висоті більше 2000 м. Дітей до трьох років не можна піднімати на висоту понад 2000 м.
 
ЕКСКУРСІЇ
Екскурсії в Аннесі, Межев, Евіан, Ліон, Курмайор і Аоста (Італія), Женеву (Швейцарія).
В Шамоні працюють Альпійський музей, Музей гірського кришталю, музей Джанадда, в місті С'єр - музей Рільке і Мюзот.
 
РОЗВАГИ
Аквацентр, спа-центр, каток, польоти на параплані, керлінг, бридж-клуб, боулінг, більярд, сквош, теніс.
Вертолітні і літакові прогулянки, катання в кінної колясці.
Безліч магазинів, ресторанів і барів, в тому числі нічних, дискотеки, казино, кінотеатри.