Шарджа

Шарджа - найконсервативніший з усіх еміратів. Його столиця, що носить таку саму назву, — культурний центр ОАЕ, місто зі східним колоритом — приваблює туристів великою кількістю історичних та культурних цінностей. Це гарне місце для тих, хто хоче поєднати відпочинок на березі Перської затоки з можливістю здійснити покупки в Дубаї, розташованому менш ніж півгодини їзди.
Шарджа – музейна скарбниця країни. Національний, археологічний музеї, Музей образотворчого мистецтва, Музей природної історії, нещодавно відкритий Музей спадщини зберігають унікальні колекції.
 
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
У Шардж діє закон, що забороняє чоловікам носити будь-які прикраси (браслети, сережки, ланцюги і т.д.). Його дія поширюється і туристів.
 
ГОТЕЛІ
Співвласником будь-якого готелю Шарджі обов'язково є держава. Готелі та апарт-готелі емірату розбиті на 5 категорій - від 1 * до 5 * (готелів 4-5 * не так вже й багато), а мебльовані квартири - на 3 категорії: де-люкс, стандартні та базові.
Сніданки зазвичай не включені у вартість.
На відміну від Дубая, узбережжя Шарджі розташувалися як дорогі готелі.
 
ПЛЯЖІ
У Шардж чисті піщані пляжі. Небезпечних морських мешканців дуже мало. Слід уникати контакту з кольоровими медузами (у вересні-жовтні) та схилами, що живуть на мілині.
Пляж готелю Oceanic - єдиний розташований у місті. Вхід і користування зручностями, що надаються, в тому числі проведення пікніка, платні.
У лагуні Al Khan, розташованої між Шарджею та Дубаєм, збираються любителі активних водних розваг.
Пляж Corniche знаходиться між Жіночим клубом міста Шарджа та готелем Coral Beach. Тут іноді бувають підводні течії, що попереджають відповідні знаки. У вихідні на цьому пляжі багатолюдно.
Лагуна Hamriyah - улюблене місце шанувальників віндсерфінгу, гідроциклів та водних лиж.
 

На багатьох пляжах Шарджі жінкам можна з'являтися тільки в одязі, що прикриває руки, шию та коліна.
 
РОЗВАГИ
Шарджа не може похвалитися багатим нічним життям. Але тут є парк розваг з атракціонами Аль-Джазіра, третій за висотою у світі фонтан, що б'є прямо із затоки, дитяче містечко, близько двох десятків музеїв (години відвідин для чоловіків та жінок у музеях встановлені різні). У місцевому Експоцентрі щорічно відбуваються різноманітні тематичні виставки.
Розпочала роботу перша черга парку розваг Al Shaab Village. Відомий центр підводного плавання Кор-Факкан теж належить емірату Шарджа, хоча знаходиться у вигляді анклаву на Фуджейрі.
У Шарджі знаходяться найкрасивіші та найбільші в ОАЕ східні базари, Золотий, Овочевий та Рибний ринки.
Al Majaz Waterfront - найкраща туристична пам'ятка емірату. Упорядкована набережна зі світломузичним фонтаном, оточеним ресторанами та кафе, сидячи за столиками яких можна щодня насолоджуватися водною феєрією та лазерним шоу.
Ознайомитися зі світом культури та мистецтва емірату можна, відвідавши численні театри - Sharjah National Theater, Cultural Palacе, Sharjah Institute of Theatrical Arts, Al Qasba Theatre та інші, галереї - Sharjah Art Gallery, Sharjah Art Institute, Very Special Arts, Sharjah Art of Arabic Calligraphy & Ornamentation та інші, та музеї міста – історичний, археологічний, морський, ісламу, народної спадщини, розвитку науки, старовинних автомобілів тощо.
Автобус City Sightseeing запустив нічні тури всіма історичними пам'ятками Шарджі.