Шаян
Лікувальний курорт

Курорт Шаян з унікальними мінеральними джерелами знаходиться в прекрасному куточку Закарпаття, в долині річки Тиса, на відстані менше 20 км від Хуста і 60 км - від Мукачево. Цю місцевість ще називають «Українською Швейцарією». У Шаяні можна поправити своє здоров'я і просто відпочити, це місце оцінять шанувальники екологічного туризму. Курорт приймає туристів цілий рік.
До Шаяна можна дістатися на автобусі з Хуста, Мукачева чи Ужгорода.
 
КЛІМАТ
Гори захищають Шаян від вітрів, формуючи м'який мікроклімат.
Середня температура повітря:
квітня +10 ° C
травня +15 ° C
Червень +20 ° C
Липень +24 ° C
серпня +22 ° C
Вересень +17 ° C
 
ГОТЕЛІ
Санаторій «Шаян» - один з кращих в Карпатах, також є кілька пансіонатів і готелів. Також можна зняти житло в приватному секторі Шаяна або прилеглого села Велятино.
 
 

Можна зупинитися в інших місцях і купувати курсівки на лікування в санаторії «Шаян».
 
 
ЛІКУВАННЯ
Основний лікувальний фактор курорту - вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська». Вона подібна до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон» (Франція).
Відвідування курорту показано людям з хворобами органів травлення, печінки і жовчовивідних шляхів, калькульозний холецистит і хронічний гепатит, після перенесеного вірусного гепатиту, c на інсулінозалежний цукровий діабет.
 
ЕКСКУРСІЇ
Для відпочиваючих в Шаяні організовуються екскурсії по замкам Закарпаття, в Хуст, Долину нарцисів, Мукачево, Ужгород, по форелевим господарствам.
 
РОЗВАГИ
Недалеко від курорту знаходиться озеро, де можна купатися, кататися на човні або катамарані.
Також в Шаяні працюють кафе, бари, ресторани.