Сієм-Реап

Невелике місто Сієм-Реап - столиця однойменної провінції. Це найбільш зручне та близьке (на відстані 6 км) місце базування для детального знайомства з Ангкором, стародавньою столицею Камбоджі та найголовнішою пам'яткою країни.
Повітряне сполучення пов'язує Сієм-Реап із усіма столицями прилеглих азіатських держав. Також є внутрішні рейси з Пномпеня та Баттамбанга. Подорож автобусом або таксі далеко від комфортного через жахливий стан доріг.
 
ГОТЕЛІ
У Сієм-Реапі є готелі на будь-який смак і гаманець — від $5 до $2000 за номер на добу. Навіть найдешевші готелі дуже комфортні, чисті, з ввічливою прислугою та гарною кухнею. При дорогих готелях є центри масажу: традиційного кхмерського, тайського, японського, точкового.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Залишки старого міста Ангкор займають площу близько 200 кв. км. В Ангкорі можна побачити руїни столиць Яшодхарапура (заснована наприкінці IX століття) та Ангкор-Тхом (кінець XII–XIII століття), кам'яні тераси — цоколі дерев'яних палаців, брахманістські та буддійські «храмигори» у вигляді ступінчастих пірамід і великі храмові анс всього тут збереглося близько 100 палаців та храмів. Найбільшим ансамблем є Ангкор Ват.
Щоб детально вивчити храми Ангкора, знадобиться тиждень (по 2–3 храми на день). Для пересування по місту можна орендувати машину, велосипед, мотоцикл із водієм або велорикшу.
Також можна відвідати плавуче село біля Сієм-Реапу, Сад метеликів. В околицях міста заслуговують на увагу храми біля села Ролуос, храм-гора Баконг, храм Бантей Срей, священна гора Пном Кулен.
 

Вночі Ангкор переходить під контроль збройної охорони, яка має право стріляти по порушниках режиму без попередження.
У самому Ангкорі немає готелів, магазинів та ресторанів, там можна купити лише воду та фрукти.
Доцільніше розпочинати огляд Ангкора рано-вранці, з готелю виїхати о 6:00–7:30 і пробути там до 11:00. Потім повернутися до Сієм-Реапу для обіду, відпочинку, а о 15:00–16:00 продовжити екскурсію. Для відвідування всіх храмів (крім віддалених, що за 30–50 км від СіємРеапа) існує єдиний квиток з фото (можна безкоштовно сфотографуватися на місці).
 
РОЗВАГИ
Сієм-Реап – гарне місце для придбання подарунків та сувенірів. Цікаві об'ємні картини з рисового паперу, оброблені та необроблені дорогоцінні камені (в основному сапфіри та рубіни) та вироби з них.
 

У спеціалізованих магазинах можна придбати сувеніри вищої якості, ніж на ринках чи біля храмів. При купівлі точної копії будь-якої скульптури продавець повинен попросити довідку для того, щоб пред'явити її на митниці.