Солотвино
.

Селище Солотвино розташований в Тячівському районі на Закарпатті, між гірськими хребтами Салаван і Магура на висоті 200-300 м над рівнем моря. Солотвино багата унікальними природними рекреаційними ресурсами: соляними шахтами (працюють цілий рік), карстовими соляними озерами, концентрація солі в яких вище, ніж в Мертвому морі, грязями з високим вмістом мінеральних компонентів. У солоних озерах купатися можна з квітня по листопад, але краще приїжджати в травні-липні і вересні. З Мукачево в Солотвино ходять маршрутки.
 

Солотвино не може похвалитися пристойною інфраструктурою для відпочинку. Це місце вибирають насамперед для лікування складних захворювань.
 
 
КЛІМАТ
В Солотвино вологий помірно-континентальний клімат, гори захищають селище від холодних вітрів. Температура води в термальних озерах в купальний сезон становить + 22-27 ° С.
 
Середня температура повітря:
квітня +10 ° C
травня +15 ° C
Червень +19 ° C
Липень +24 ° C
серпня +20 ° C
Вересень +17 ° C
 
ГОТЕЛІ
Українська алергологічна лікарня, обласна алергологічна лікарня, численні бази відпочинку, приватний сектор. Сервіс та побутові умови далекі від ідеалу.
 

Біля озер можна ставити намети.
 
 
 
ЛІКУВАННЯ
Основним методом лікування в Солотвино є спелеотерапія в умовах мікроклімату соляних шахт на глибині 300 м. В них в 10 разів нижче кількість мікроорганізмів, ніж у звичайному повітрі, стабільна температура - + 23 ° С і відносна вологість - 20-60%. Лікування проводиться протягом 15-25 сеансів по 5-10 годин. Соляні шахти показані людям, що страждають на бронхіальну астму та інші неспецифічними респіраторними захворюваннями. Доповненням до спелеотерапії є солоні озера. Концентрація ропи (соляного розчину) в них - до 32-33%. Бруду по берегах цих озер також мають лікувальні властивості.
 
Солоний розчин і палагові грязі дають позитивний ефект при лікуванні захворювань серцево-судинної, нервової систем, залишкових явищ флебітів та тромбофлебітів, хвороб опорно-рухового апарату, урологічних захворювань, псоріазу, атопічного дерматиту, жіночих, чоловічих проблем, радикуліту, ревматизму, артриту, бронхіту , астми, алергії.
 

В Солотвино знаходиться кілька озер: з прісною водою, солоної і йодованої. Тому варто проконсультуватися з лікарем, чи немає протипоказань для купання в солоній і йодованої воді.
 
РОЗВАГИ
На озерах можна покататися на човнах та водних велосипедах. В Солотвино багато кафе, дискотек. Щороку в липні проходить Фестиваль культур національних меншин «Мелодії соляних озер».
 

У липні-серпні на курорті досить шумно.