Судак
Пляжний курорт

Судак - один з найпопулярніших кліматичних курортів Криму. Його вже давно облюбували люди середнього достатку і молодь: ціни тут традиційно нижче ялтинських, вибір житла дуже різноманітний - від приватного сектора до сучасних комфортабельних готелів. Розвинена інфраструктура, активне нічне життя, пам'ятки, вдале місце розташування для екскурсій як по Східному Криму, так і ПБК приваблює сюди відпочиваючих.
 
КЛІМАТ
Клімат Судака близький до середземноморського - м'який, без різких коливань температур. Долина протяжністю 13 км захищена з півночі декількома грядами гір. Купальний сезон в Судаку триває з червня до середини жовтня. Море влітку прогрівається до +24 ° C.
Середня температура повітря:
Квітень +13 ° C
Травень +19 ° C
Червень +24 ° C
Липень +28 ° C
Серпень +27 ° C
Вересень +23 ° C
 
ПЛЯЖІ
У Судаку - протяжний пляж з сірим кварцовим піском, який швидше прожарюється на сонці, ніж жовтий черепашковий. Штормить в бухті рідко, тут встановлено багато хвилерізів.
 
ЛІКУВАННЯ
У судакських здравницях крім кліматотерапії використовується привізна мінеральна вода з Феодосії, лікувальні грязі озера Чокрак.
Тут лікують захворювання органів дихання не туберкульозного характеру, серцево-судинної та нервової систем, шлунково-кишкового тракту, системи кровообігу, опорно-рухового апарату, гінекологічні хвороби, захворювання шкіри.
 
ЕКСКУРСІЇ
У самому Судаку цікаві Генуезька фортеця, мис Алчак.
З Судака можна з'їздити на екскурсії в Новий Світ, Коктебель, Ялту, до водоспадів Джур-Джур і Су-Учхан, в Червону і Мармурову печери.
 
РОЗВАГИ
На пляжі є можливості покататися на скутері або водних лижах, «бананах», «жабах», зайнятися віндсерфінгом або дайвінгом. Гора Сокіл, мис Алчак і інші скелі привертають скелелазів.
Влаштовуються піші та кінні прогулянки, прогулянки на катерах і теплоходах по бухтах Нового Світу, до підніжжя Карадага, до берегів Ялти і Алушти.
Для цінителів кримських вин - дегустаційні зали винзаводів «Судак» і «Сонячна Долина», заводу шампанських вин «Новий Світ».
У Судаку працює аквапарк.
 

Влітку на території Генуезької фортеці проходять фестивалі, концерти і лицарські турніри.