Торсхавн

Торсхавн - столиця і найбільше населений пункт Фарерських островів - автономного регіону Королівства Данії, знаходиться на південно-східному узбережжі острова Стреймой, центр комуни Торсхавн. Населення міста - 12 393 особи.
 
 Місто, розташоване на південному сході острова Стреймой, був заснований в X столітті і названий на честь Тора, бога грому і блискавки. Торсхавн дослівно означає «гавань Тора». Північне передмістя Торсхавна - третій за величиною місто на Фарерських островах - Хойвік.
 
Торсхавн - вузловий порт Північної Атлантики. Є традиційним в останні десятиліття місцем припливу, вивантаження і бункерування російського риболовецького флоту. У місті діє автобусна мережа, яка також пов'язує Торсхавн з іншими населеними пунктами по всій країні. Найближчий і єдиний аеропорт - Вагар.
 
У Торсхавн, як всюди на Фарерах, найбільш популярні гандбол і футбол. Незважаючи на невелике населення міста, існує кілька спортивних клубов.На стадіоні «Торшвотль» в Торсхавн в поєдинках проти Фарерських футболістів в останні роки виступали найсильніші команди Європи - збірні Франції (двічі), Німеччини та Італії, а також збірна Росії (в 2001 році) .