Торсмерк

Торсмерк вражає наявністю тут всієї гами фарб, характерних для природи Ісландії: золотисті відтінки - від сонця, зелені - від моху, чорні - від вулканічної пемзи, коричневі - від старого базальту, сталеві - від моря і білосніжні - від льодовиків, чиї довгі язики спускаються до самої долині. Ліс, від якого походить назва Торсмерк - це тінисті гаї низькорослих беріз, захищені від вітру оточуючими схилами гір. Це особливий куточок Ісландії, який обов'язково потрібно відвідати, щоб насолодитися магічними ландшафтами.
 
 У 1967 році від крижаного шлейфу відколовся величезний шматок розміром 15000000 м3, він обвалився в лагуну з висоти приблизно 300 метрів. В результаті цієї катастрофи утворилася величезна хвиля, яка несла потік води з камінням і уламками льоду до річки Маркарфльот, змітаючи все на своєму шляху. У долині Торсмёрк можна відвідати ущелину Стаккхольт - унікальне творіння природи, гірський розлом довжиною 2 км. Звивиста стежка проходить уздовж порослого мохом крутого схилу закінчується на висоті 100 метрів над рівнем моря. Тут гніздяться зграї птахів-глупишей. Далі ущелині поступово звужується, в самому кінці його захований красивий водоспад.
 
У долині Торсмерк багато цікавих місць для прогулянки. Одне з них - гора Валахнюкур, висота якої становить близько 456 м над рівнем моря, піднятися на неї зовсім не складно, а з вершини відкривається приголомшливий вид на околиці. Інший популярний для піших прогулянок - ліс Хамарфорест, розташований на півночі долини Лангідалур. На шляху до вершини скелі Будархамар, а потім в балку Сліппугіл туристи зможуть насолодитися мальовничими пейзажами, пройдуться по вузьких звивистих стежках до північного схилу гори Тіндфьятль, щоб потім спуститися по південній стороні цього покритого льодом гірського хребта.