АргентинаАргентина

Трелю

Переліт здійснюється з Буенос-Айресу до міста Трель (Trelew). Його назва перекладається з галльської як "поселення Льюїса", він названий так на честь його засновника Lewis Jones. Це спокійне прибережне містечко, розташоване неподалік національного парку і основних визначних пам'яток прибережної Патагонії. Відразу привертає увагу те, що тут багато місцевих жителів досі спілкуються між собою гальською мовою, хоча він поступово витісняється іспанською. Наприкінці ХІХ ст. у ці місця прибули переселенці з Уельсу. Вони шукали безлюдні землі, на яких можна було б мати відносну політичну автономність, зберегти свою мову, релігію та традиції. Вони звернулися до влади Буенос-Айреса з проханням про дозвіл оселитися на пустельних землях Патагонії, і це було отримано в 1863 р. Проте перші переселенці, що з'явилися тут у 1865 році, зіткнулися з численними труднощами, хворобами та голодом. Звикли до родючих земель Уельсу, вони були готові до суворих умов пустельної Патагонії. Згодом за допомогою місцевого населення племені Теуельче ними була створена підходяща для регіону іригаційна система та засновані міста Раусон, Трелю, Пуерто Мадрін та Кайман.
 
Пуерто-Мадрін (Puerto Madryn) - містечко, розташоване в бухті Гольфо Нуево, засноване уельськими переселенцями в 1865 році, але по-справжньому стало розвиватися тільки з появою залізниці (1889 р.). Він є відправною точкою для подорожі на півострів Вальдес і користується популярністю серед аргентинців як прибережний курорт. Пуерто-Мардін – другий великий рибальський порт в Аргентині. У місті засновано один із найкращих океанографічних музеїв країни, де представлені різноманітні види морських та сухопутних ссавців. Екологічний центр Пуерто-Мадрін вивчає флору і фауну регіону і дає мандрівникам найдокладнішу інформацію про природу та особливості цього краю, його тваринний та рослинний світ. Вас познайомлять із результатами досліджень «мови» дельфінів, а також з цікавою інформацією про гареми тюленів. У будівлі центру знаходяться великий басейн, бібліотека та оглядова вежа, з якою можна поспостерігати за китами. Також тут на набережній височіє статуя El Indio, встановлена ​​на подяку індіанцям, які допомогли переселенцям вижити у важких умовах.
 
Півострів Вальдес (Península Valdés) відомий у всьому світі своїм багатим тваринним світом. У його затоки припливають кити, у бухтах відпочивають тюлені, на берегах влаштувалася колонія пінгвінів, а над водою кружляє безліч птахів. У Пуерто-Мадрін є кілька готелів для мандрівників, які бажають відвідати цей острів, оголошений ЮНЕСКО «Світовою спадщиною» (1999 р.).
 
Французький пілот і письменник Антуан де Сент-Екзюпері, як директор аргентинської авіакомпанії Аеропорталь (1929-1931 рр.), часто літав над пустельми і вершинами Патагонії. У його знаменитій книзі "Маленький принц" описано саме ці місця. На астероїді автор помістив гострі вершини Фітц-Рой. Форма невеликого острова Птахів за 800 метрів від півострова Вальдес підказала йому зображення удава «боа констриктор», що з'їв слона, яке можна побачити на сторінках цієї книги.
 
Просуваючись до південного краю материка, варто звернути увагу на невелике на вигляд непримітне селище Періто Морено (Perito Moreno), він не має жодного відношення до знаменитого льодовика і не представляв би жодного інтересу, якби не служив відправною точкою для відвідування Cueva de las Manos ( Santa Cruz) - найдавніша пам'ятка наскального живопису в Південній Америці (9500 років). Цей шедевр скельного живопису містить 829 відбитків долонь білого, червоного, чорного та бордового кольорів. В основному це відбитки чоловічих долонь і, що дивно, лише 31 слід припадає на праву долоню.
 
КЛІМАТ
Волога, середньорічна температура +17,6°С. Середня температура січня тут +23°С, у липні – близько +5°С. Протягом року дощі розподіляються досить рівномірно, випадає близько 1000 мм опадів.
 
Одяг, що рекомендується: в залежності від пори року. Захопіть парасольку, якщо боїтеся промокнути.