ПеруПеру

Трухільо

Північ Перу - це безлюдне узбережжя з піщаними дюнами, оазисами, численними рибальськими селами, ну і, звичайно, з відомими стародавніми містами. Трухільо - третє за розміром місто Перу та столиця провінції Ла Лібертад. Він знаходиться за 561 км на північ від Ліми.
 
Тут безліч церков, особливо вражають будівлі та особняки в колоніальному стилі теплих пастельних тонів, прикрашені кованими металевими ґратами. Культури Чавін, Чиму і Сече, що розвивалися і змінювали один одного в цьому районі, подарували море найціннішої інформації вченим-історикам та археологам.
 
Культура Чавін, що виникла приблизно 850 року, справила помітний вплив в розвитку північного і центрального узбережжя, і навіть північну сьерру. На широко поширених на той час малюнках на кераміці переважало зображення владного і лютого ягуара, якому поклонялися древні люди.
Період культури Моче (приблизно 500 н.е.) відомий розквітом кераміки (горщики у формі людських голів, глечики із зображеннями релігійних церемоній та сцен із повсякденного життя), текстилю, обробки металу. У той період вже почала розвиватися архітектура, що відбилося у будівництві гігантських пірамід та інших споруд.
 
Культуру Чиму відносять до 1000-1400 років. н.е. Свого часу Чиму мала високо організоване товариство зі столицею Чан-Чан площею 28 кв. км. Вона була в 5км від Трухільо. Цим величезним містом, будівлі якого були збудовані з пресованої глини та прикрашені фризами та металом, можна тинятися годинами. Композиційно місто складається із 9 частин. На території кожної з них була королівська усипальниця, де ховали владику разом з його численними коштовностями, розкішними тканинами, різноманітністю кераміки та дюжиною принесених у жертву молодих жінок.
 
У районі Трухільо було зведено велику кількість храмів: Райдуги, Сонця і Місяця, Старця і т.п. будівлі Чиму аж до 60-х років минулого століття були, начебто законсервовані, зокрема, приховані під пісками. Храм обгороджений квадратною стіною з єдиним входом. Сама будівля – дворівнева, площею 800 кв. метрів і загальною висотою 7,5 метра, має пірамідальні стіни, прикрашені багаторазово повторюваним кольором веселки. З верхнього майданчика храму видно різноманітні будови та відкриті лише зверху резервуари для зберігання запасів прожитку.