Трускавець
Лікувальний курорт

Бальнеологічний курорт Трускавець (Львівська область) розкинувся у мальовничій долині на північ від передгір'я Східних Карпат на висоті 350 м над рівнем моря. Це місто - один з найбільш екологічно чистих в Україні, так як поблизу немає промислових підприємств. Санаторії курорту приймають пацієнтів круглий рік.
У Трускавець можна дістатися на поїзді.
 
КЛІМАТ
Клімат Трускавця помірно теплий, вологий. Зима зазвичай недовга, з численними відлигами.
Середня температура повітря:
Жовтень +12 ° С
Листопад +9 ° С
Грудень 0 ° С
Січень -4 ° С
Лютий -2 ° С
Березень +3 ° С
Квітень +12 ° C
Травень+15 ° C
Червень +19 ° C
Липень +23 ° C
Серпень +22 ° C
Вересень +17 ° C
 

В районі Трускавця знижений і досить нестійкий атмосферний тиск (700-735 мм рт. Ст.), Характерне для передгір'їв Карпат. Цю обставину слід мати на увазі людям з проблемним тиском.
 
ГОТЕЛІ
Велика частина санаторіїв Трускавця, побудованих в радянський період, реконструйовані, збудовані сучасні готелі, апарт-готель, вілли. Деякі пансіонати пропонують лікування на базі інших оздоровниць курорту.
 

Кілька санаторіїв мають відділення матері і дитини.
 
 
 
ЛІКУВАННЯ
Курорт спеціалізується на лікуванні хронічних запальних захворювань нирок, печінки і жовчних шляхів, сечокам'яної хвороби, хвороб обміну речовин, в тому числі цукрового діабету, і багатьох інших.
На території Трускавця зосереджені великі запаси підземних мінеральних вод, озокериту і солі «Барбара».
Головна лікувальна вода курорту - «Нафтуся». Вона сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює відхід дрібних каменів і піску з нирок, жовчного міхура, сечо-і жовчогінних шляхів.
Вода «Марія» знижує шлункову секрецію, покращує моторну функцію кишечника, підсилює утворення жовчі і її виведення, зменшує спазматичні явища шлунково-кишкового тракту.
Вода «Софія» стимулює шлункову секрецію, володіє жовчогінною функцією.
Вода «Броніслава» використовується при лікуванні верхніх дихальних шляхів.
Мінеральна вода «Юзя» гліцеринового походження чудово омолоджує шкіру.
При контакті з повітрям органічні речовини нафтового походження швидко руйнуються, тому мінеральну воду слід пити тільки в бюветі і лише із спеціального посуду з трубочкою: солі руйнують зубну емаль.
Сіль «Барбара», яку добувають з високомінералізованої ропи, дозволяє використовувати її для зондування, промивань кишечника і як проносний засіб.
Озокерит має протизапальну і анальгетичну, що розсмоктує й регенерує дією.
У Трускавці налічується 2 основних бювету, 2 бальнеоозокеритолікарні, 2 курортні поліклініки з сучасним обладнанням. На базі Центральної курортної поліклініки функціонує курортний діагностичний центр.
 

Озокерит в Трускавці використовується з єдиного в світі родовища, яке знаходиться в сусідньому містечку Борислав.
 
 
ЕКСКУРСІЇ
З Трускавця можна з'їздити на екскурсії до Львова, Славське, Тисовець, Почаїв, Ужгород, Івано-Франківськ, Яремчу, на озеро Синевир, в Манявський скит, а також по замкам Західної України.
 
РОЗВАГИ
У Трускавці до послуг відпочиваючих пропонуються тенісні корти, кінотеатри, кафе, дискотеки.