АвстріяАвстрія

Цель Ам Зее - Капрун

Мета Ам Зее і Капрун - австрійські гірськолижні курорти, разом становлять єдиний Європейський Спортивний Регіон (ESR). Сезон катання тут триває з грудня по квітень, і місцеві жителі люблять говорити: "Ми не говоримо про сніг, ми його гарантуємо!" На льодовику Капрун гірськолижний сезон не закінчується ні взимку, ні влітку.
 
Мета Ам Зее і Капрун - одне з найкрасивіших місць в Альпах, величні гори тут відображаються в дзеркально-гладких поверхнях озер. Хокею, катання на ковзанах, верхова їзда, сквош, теніс. боулінг, гольф, басейни, польоти на парашутах і парапланах - Європейський Спортивний Регіон не даром так називається, тут займаються спортом цілий рік.
 
Абонемент Європейського Спортивного Регіону включає в себе два основних райони катання - Шміттенхох і Китцштайнхорн. (Можливо також купити скі-пас на будь-якої з двох регіонів окремо).
 
Городок Капрун цінують за його компактність - тут про будь-який готель можна сказати, що він "в центрі", тому що все знаходиться близько. У порівнянні з Мета Ам Зее він більш тихий і домашній, який зберігає сільський колорит і чарівність стародавніх альпійських селищ. На схилах Капруна багато трас, настільки комфортних для новачків, що швидкий прогрес в навчанні катання тут просто гарантований.
 
Капрун і Цель Ам Зеє розташовані в центрі Австрії, до них зручно дістатися з міжнародних аеропортів Зальцбурга (90 км), Інсбрука (150 км) і Мюнхена (190 км). В Мета Ам Зее є залізнична станція.
 
ТРАСИ
Загальна протяжність трас на курорті Мета Ам Зее становить 75 км з перепадом висот 1250 метрів. Трас обслуговують 28 підйомників. Кількість трас для початківців, середніх і досвідчених лижників приблизно однаково, що робить Мета Ам Зее універсальним курортом для всієї родини або великої компанії. Для бігових лиж в Мета Ам Зее є 20 км лижні, а для сноубордистів, крім звичайних трас, побудований фан-парк і хаф-пайп. 4 км трас освітлюються ввечері і працюють до 22:00.
 
Перепад висот на трасах Капруна, завдяки льодовику, становить 2243 метра (з 3030 метрів можна спуститися до 757 метрів). Загальна протяжність трас - 41 км. Для сноубордистів знайдеться фан-парк і парочка хаф-пайпов. Навчання катання відбувається в 11 школах для дорослих, а в центрі Капруна розташована дитяча школа для дітей від 2,5 років.
 
РОЗВАГИ / ПАМ'ЯТКИ
В Мета Ам Зее є дитячий сад і дитячі гірськолижні школи, де, крім навчання катанню, передбачені параглайдінг, катання на конях, санях, запряжених кіньми, ковзанах, санчатах, польоти на повітряних кулях, сквош, зимовий гольф, кегельбан, тобогган, сноукайтинг, оздоровчий центр з басейнами, сауною і паровою лазнею, закритий льодовий комплекс.
У Цель-ам-Зеє проходить конкурс крижаних скульптур. Щотижня влаштовуються шоу лижних інструкторів і фейєрверк в горах. Пам'ятками курорту є Музей історії, картинна галерея. Звідси можна здійснювати екскурсії по околицях, в Зальцбург, до Венеції.
Любителям шопінгу є де відвести душу.
Десятки ресторанів, кафе, нічних барів, дискотек не дадуть нудьгувати ввечері.
 
У Капруне свої пам'ятки: варто неодмінно відвідати середньовічний замок і готичну церкву, здійснити екскурсію музей старих машин і на шахту Даніельстоллен.