Церматт
Гірськолижний курорт

Дорогий та респектабельний Церматт входить до групи кращих альпійських курортів Best of Alpes. Це найпівденніший зимовий курорт Швейцарії, у німецькомовному кантоні Валі. Він розташований на висоті 1620 м над рівнем моря у регіоні величної гори Маттерхорн, в оточенні чотиритисячників Головного Альпійського хребта. Церматт – це абсолютна гарантія снігу. Понад те, він лежить цілий рік, тому гірськолижним спортом тут займаються і взимку, і влітку (на льодовику). Основний сезон катання – з листопада по травень.
Церматт – чудове місце для сімейного відпочинку. Дітей можна залишити під опікою досвідчених інструкторів.
 

У Церматті повністю заборонено рух автомобільного транспорту та повітря тут абсолютно чисте. Їздити можна на електромобілях та візках, запряжених кіньми.
 
ГОТЕЛІ
Велика різноманітність готелів (переважно 4*, є кілька п'ятірок), апартаментів, шале.
 
ЗОНИ КАТАННЯ
У Церматті існують 3 основні зони катання - Сунегга, Горнерграт та Кляйн Маттерхорн. Вони пов'язані з італійськими курортами Червінія та Валь д'Аоста. Є траси всіх рівнів.
Сонячний та закритий від вітрів ареал Сунегга – Ротхорн підходить і для сімейного катання. Довгі широкі та рівні схили льодовика Кляйн Маттерхорн добрі для новачків. Червоні траси є у зоні Горнерграт. Професіонали гідно оцінять схили Шварцзеє, трасу в Патруларві. Також є цілинні ділянки.
З Церматту пропонується лижне сафарі через перевал до Італії. Також можливі хелі-скі, нічне катання, катання на рівнинних трасах.
На курорті створені чудові умови для сноубордистів: 3 фан-парки, сноу-парк, халф-пайп.
Працюють кілька лижно-сноубордистських шкіл.
Маршрут скі-басу охоплює не всі райони.
 

Гори в Церматті дуже високі та круті, тому від лижника потрібна відмінна технічна підготовка.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Цікаво буде відвідати Крижаний палац, Льодовичну печеру на горі Кляйн Маттерхорн, Гірськолижний музей, сироварню. Поїздка на поїзді до Горнерграта - одного з найстаріших і найвідоміших пунктів огляду навколишніх гір - займає 1 годину, а на Маттерхорн - 33 хвилини. Подорож на панорамному поїзді «Льодовиковий експрес» із Церматта до Санкт-Моріц, огляд околиць з борту вертольота.
 
РОЗВАГИ
Басейни, фітнес-центр, ковзанка. Можна пограти в хокей, зайнятися льодолазанням, парашутним спортом, польотами на параплані і дельтаплані, пограти в боулінг, теніс, керлінгом, айсштокомна критих кортах, покататися на санях, собачих упряжках, прогулятися в снігах.
У місті роздолля любителям шопінгу: багато дорогих ювелірних магазинів та бутіків.
У Церматті великий вибір ресторанів, барів (зокрема в селі голку), дискотек.
 

Незвичайна розвага - взяти участь у підготовці трас до катання за допомогою ратраків.