Цюрих

Цюрих розташований на однойменному озері, біля витоку річки Ліммат, в оточенні лісистих пагорбів, зовсім недалеко від Альп. Це найбільше місто Швейцарії, культурна та фінансова столиця. Цюрих неодноразово удостоювався звання найкращого міста світу з найвищим рівнем життя. Безпечний, чистий, з багатим і різноманітним культурним та нічним життям, безліччю магазинів, він гарний для відпочинку. А також ідеальний для проведення конференцій та інших бізнес-заходів.
Переважна більшість місцевого населення використовує швейцарський діалект німецької мови.
 

Дорога від аеропорту до центру Цюриха займає лише 10 хвилин на швидкісному поїзді.
 
КЛІМАТ
У Цюриху змінний клімат часто дме теплі вологі вітри з Атлантичного океану. Завдяки цьому клімат тут м'якший, ніж зазвичай на висоті 871 м над рівнем моря. Температура води в Цюріхському озері влітку +20-23 °C.
Середня температура повітря:
квітень +15 °C
травень +19 °C
червень +23 °C
липень +24 °C
серпень +24 °C
вересень +20 °C
 
ЕКСКУРСІЇ 
Собор Гроссмюнстер, церква Фраумюнстер із вітражами Марка Шагала, церква Св. Петра, район Лінденхоф.
Цюрих знаходиться у списку провідних міст мистецтва у світі. Тут багато художніх галерей, півсотні музеїв, серед яких Швейцарський національний музей, музей Рітберг.
Місто - відмінна стартова точка для поїздок околицями та в багато туристичних регіонів Швейцарії. Можна відвідати Люцерн, Баден, альпійські льодовики, регіон озера Цюріхського, Рейнський водоспад.
 

З карткою Zurich Сard можна безкоштовно користуватись громадським транспортом, у тому числі водним, канатними дорогами, отримати безкоштовний проїзд з аеропорту, відвідувати міські музеї, отримувати знижки у багатьох розважальних закладах міста, на екскурсії тощо. Є варіанти карток на 1 або 3 дні.
 
РОЗВАГИ
Опера, балет, театральні прем'єри, шоу, мюзикли, концерти, антикварні крамниці та книгарні, Театральний фестиваль (червень) — Цюрих легко втамовує культурний голод.
У цьому місті проводиться багато різних свят та фестивалів. Наприклад, Pride Festival (червень), Street Parade (серпень), Цюріх Театр Спектакль (кінець серпня - початок вересня).
Місцевий зоопарк — один із найкращих у Європі. До того ж, у ньому є унікальний Тропічний ліс Масоала — екосистема у величезному павільйоні, що відтворює частину тропічного лісу Мадагаскару.
Орієнтири для шопоголіків у Цюриху – вулиця Банхофштрассе та набережна річки Ліммат.
Близько 2 тис. ресторанів та барів пропонують традиційні цюріхські та швейцарські страви, а також екзотичні делікатеси. Нічне життя активно протікає у клубах, на дискотеках міста.