Тулеара

Курортна зона у Тулеара (Toliara, Tuléar) на південному заході острова примітна своїми пустельними ландшафтами, вкритими колючим чагарником. Сам Тулеар — «біле місто», запорошене і пустельний, з будиночками в колоніальному стилі, а за сумісництвом — кінцева точка маршруту на шосе RN7. Саме тут знаходяться чудові пляжі бухти Святого Августина та Іфаті.
 

У Тулеарі є три банкомати, які приймають лише картки Visa.
 
 
 
ЯК ДІБРАТИСЯ ДО ТУЛЕАРА
У місті є аеропорт, де щодня приземляються літаки зі столиці, в дорозі 1 година, вартість ~550 000 MGF. Звідси можна також відлетіти до Форт Дофін (Fort Dauphin, у польоті 1 година, ~600 000 MGF) тричі на тиждень і до Морондави (в дорозі 1,5 години, ~800 000 MGF).
Зі столиці країни, Антананаріву, до Тулеара також курсують автобуси. До пляжів Св. Августина, Анакао та Бехелокі можна дістатися човном компанії La Compagnie du Sud (тел.: 94 437 21), вартість проїзду від 80 000 MGF. Крім того, до сіл на північ і на південь від Тулеара плавають місцеві човни (так звані пироги).
 
Для пересування містом, найзручніше скористатися таксі, вартість проїзду починається з 2000 MGF з людини, вночі ~15 000 MGF. Торг доречний.
 
 
ПЛЯЖІ ТУЛЕАРУ
У бухті св. Августина, що знаходиться на південь від курорту - практично незаймані піщані пляжі і цікавий кораловий риф. Всі готелі цього узбережжя пропонують послуги з організації дайвінгу та сноркелінгу.
На північ від Тулеара розташована курортна зона Іфаті (Ifaty), яка поєднує в собі пляжі поблизу селищ Іфаті, Мангілі та Мадіо-Рано. Піщані пляжі є лише на півночі Іфаті. Тут також чудові умови для сноркелінгу та дайвінгу, особливо з акулами. У липні та серпні можна побачити мігруючих китів, які пропливають повз канал Мозамбік. На сході курортної зони знаходиться заповідник Реніалу (Reniala Nature Reserve), де можна побачити сотні видів птахів та стародавні баобаби.
 
Іфаті знаходиться за 22 км на північ від Тулеара. Сюди можна дістатися маршрутним таксі, які щодня відправляються з північного вокзалу (6:00-12:00). Вартість проїзду 19 000 MGF, в дорозі 1 год. Трансфер, який пропонують готелі, коштуватиме 27 000 MGF, таксі з Тулеара — 60 000 MGF.
 
 
ДАЙВІНГ У ТУЛЕАРІ
У прибережних водах Тулеара простягся 250-кілометровий кораловий риф. Тут мешкають 250 видів коралів, 750 видів риб, морські черепахи, дельфіни, горбаті кити, китові акули та стародавній вид риб — латимерія, що з'явився 70 мільйонів років тому. Цей риф є одним з найпопулярніших місць для дайвінгу на острові.