ЧиліЧилі

Вальпараісо

З проголошенням незалежності Чилі влилася в систему міжнародної торгівлі, і Вальпараісо перетворився на стратегічний перевалочний пункт. До його порту прибували всі торгові судна, що огинали Мис Горн, щоб вивантажити товар та поповнити свої запаси. Англійські, німецькі, французькі іммігранти, влаштовуючись у Вальпараісо, займалися торгівлею. Вони ж вкладали кошти у розвиток добувної промисловості (видобуток селітри, міді та срібла). З часом Вальпараісо перетворився на фінансовий та торговий центр країни. Перші чилійські банки та біржа відкрилися саме тут поряд з появою трамваїв, телефонного зв'язку, електричного освітлення та залізниці.
 
Однак після відкриття Панамського каналу значення Вальпараісо як портового міста різко знизилося і бізнесмени разом із своїми підприємствами перебралися до Сантьяго. Сьогодні про славне минуле міста нагадують гарні особняки та торговельний порт.
 
Вальпараісо складається з портової частини та району 17-ти пагорбів, що височіють над затокою. Особливу чарівність місту надають старовинні витяги, що сполучають узбережжя і, так зване, верхнє місто. Романтичні дерев'яні вагончики всього за кілька сотень песо доставлять Вас з порту в місто. Тут Ви потрапите в лабіринт різнокольорових будинків, витончених сходів, вузьких алей та звивистих вуличок. У Вальпараїсо сьогодні мешкає близько 270 тис. жителів.