Варанасі

Варанасі - місто ашрамів, святих та вчених, головне священне місто Індії. Найдавніше місто на землі колись було сучасником Вавилону, Луксора та Ніневії. Він розташований на західному березі Гангу, на трьох пагорбах, які вважаються трьома вістрями тризубця Шиви.
Варанасі має свій аеропорт, що приймає літаки з різних міст Індії.
Старою частиною міста можна пересуватися тільки пішки, оскільки вулиці дуже вузькі. На північному заході міста розташовані готелі, залізнична станція та телевізійна вежа, яка є орієнтиром. Основний туристичний центр – район Ассі Гхата на півдні.
 
ЕКСКУРСІЇ 
Тут близько 2000 храмів усіх без винятку божеств індійського пантеону. Золотий храм або Каші Вішванатх — головна святиня міста. Культові комплекси: Дурга Мандір (XVIII століття), храми Ханумана, Тулсі-Манас, Бхарат-Мата, храм Аннапурни, Калабхайрав Мандір та Вішалакі Мандір.
З колекціями старовинних скульптур, картин, монет, манускриптів та особистими речами колишніх правителів можна познайомитися, відвідавши музей в університеті та у форті Рамнагар.
Гхати — місця для здійснення ритуального обмивання, де спеціальними щаблями можна спуститися до вод вічної Ганги. Найкращим часом для омивання на гхатах вважається повний місяць.
Варанасі – місце кремації. Для індуїстів щастя померти і бути кремованим тут.
 

Вважається непристойним розглядати та фотографувати сцени кремації.