Варкала

Варкала - пляжний та аюрведичний курорт, що знаходиться в 36 км. від Трівандруму, столиці Керали. Це спокійне та умиротворене місце приваблює любителів йоги, спокою та розміреного життя. Тут немає розкішних готелів та галасливих променадів. Курорт знаходиться на скелі, де зосереджено численні кафе, ресторани, лавки, йога-центри.
 
ПЛЯЖІ
Піщаний пляж Варкали ділиться на 2 частини — південний та північний берег: зону для іноземців та місцевого населення.
Південний берег - це рибальське село з кількома готелями та салонами. Тут знаходиться пологий пляж, де відпочивають переважно місцеві жителі. Він вважається священним місцем, де проводяться ритуали.
 
Північний берег – туристична зона. Тут багато готелів та ресторанів, магазинів та аюрведичних клінік, що знаходяться на скелі. До пляжу треба спускатися стежкою.
 

Купання на пляжах Варкали небезпечне: поряд з берегом проходять сильні течії, які можуть нести купальників у відкрите море. Купатися тут можна лише між прапорцями, встановленими рятувальниками.
 
ЕКСКУРСІЇ 
На курорті є кілька храмів. Храм Джанардхана Свамі – індуїстський паломницький центр. Туристам дозволено заходити у внутрішній двір храму.
У передмісті Варкали знаходиться ашрам, який заснував шанований індусами святий Нараяна Гуру. Щороку (30 грудня - 1 січня) Варкала приваблює безліч паломників, які прибувають до ашраму.
 
РОЗВАГИ
У місцевих ресторанах чудово готують морепродукти.
На курорті великий вибір аюрведичних клінік та масажних салонів.
 

У дешевих масажних салонах масажисти часто замінюють олію. Перед процедурою дають понюхати цілющу олію на травах, а масаж роблять із звичайним рослинним.