Вайле

Вайле - місто і порт в Данії, на сході півострова Ютландія, на березі Вайлефьорда. Адміністративний центр комуни Вайле і області Південна Данія. Чисельність населення складає близько 50 тис. (2003).
 
Вперше згадка про місто зустрічається у 1256 році, перший міський статут датується 1327 роком. З 1980 році через Вайлефьорд здійснюється основне транзитне сполучення з островом Ютландія.
 
КЛІМАТ
Помірний, з сильними впливом океану. Взимку середня температура - 0- +5, влітку - + 16-17 градусів. Приблизно 170 днів у році йде дощ - в основному випадає в період з вересня по листопад.
 
ПАМ'ЯТКИ
Основною визначною пам'яткою міста є церква св. Миколи, побудована в XIII столітті. В даний час тут працює міський музей. Унікальна церква ще й тим, що тут зберігається давня мумія жінки, що датується 450 роком до нашої ери. Мумія була виявлена ​​в болоті під Вайле в 1835 році.
Символом Вайле є вітряк, яка встановлена ​​недалеко від його центру. На вулицях міста збереглися кілька старовинних будівель, серед яких - значний купецький будинок будівлі кінця вісімнадцятого століття.
 
ВІДПОЧИНОК
У Вайле ви приємно відпочинете і прогулятись на березі Вайлефьорда. Звідси також можна відправитися в круїз до островів Данії.