Вайт-Хаус-Бэй

Колишнє рибальське село Вайт-Хаус-Бей (White house Bay), а нині популярний пляжний курорт, розташоване на південно-західному узбережжі Ямайки всього за півтори години їзди від Монтего-Бей і входить до складу округу Вестморленд (Westmoreland).
 
ТРІШКИ ІСТОРІЇ
Першими поселенцями на території Вестморленду були індіанці племен Аравакі та Сибонеї, відомі також як «печерні люди», що прибули на землі Південної Америки близько 500 р. до н.
Перші поселення індіанців розташовувалися вздовж скель у Негрилі – досі збереглися лабіринти печер та проходів, які тепер розташовані під готелем Xtabi.
 
У Вестморленді під час своєї другої подорожі на Ямайку зупинявся Христофор Колумб. А в 1703 році Вестморленду надали його нинішнє ім'я, як позначення найзахіднішої точки острова.
 
ЯК ДІБРАТИСЯ ДО ВАЙТ-ХАУС-БЕЙ
З Міжнародного аеропорту Монтего-Бей (час у дорозі 1 год 30 хв).
 
КЛІМАТ
Середньорічна температура повітря становить 27-30 градусів, з червня до листопада можливі урагани.
 
КУХНЯ
Основу більшості страв складають козляче м'ясо та шинка з гарніром із рису або бобів. В ямайській кухні часто використовуються і морепродукти, мариновані та обсмажені з перцем та цибулею. А однією з найпопулярніших страв вважається «джерк» (jerk) - мариноване м'ясо, приготоване на багатті, який розпалюють за допомогою рослини «піменто», також відомого як «ямайський перець»: саме його дим надає страві особливого аромату.
Варто скуштувати сік з екзотичних фруктів, чай з ромом, молоком, спеціями і навіть рибою, відому у всьому світі ямайську каву «Blue Mountain», а також випити кокосове молоко прямо з горіха.
 
РОЗВАГИ, ЕКСКУРСІЇ ТА ПАМ'ЯТОК ВАЙТ-ХАУС-БЕЙ
На курорті є єдиний готель Sandals Whitehouse, побудований в стилі карибського села.
За 20 хвилин їзди від бухти Монтего-Бей знаходиться пташиний заповідник Рокланд, який був відкритий у 1959 році Лізою Селмон, відомим ямайським орнітологом. Заповідник представляє свого роду годівницю, над якою тисячами парять тіариси, шафранові зяблики та колібрі, а ще в заповіднику виростають квіти з чудовим ароматом.
 
На південь від бухти Монтего-Бей, біля Чорної річки в одній із найкрасивіших долин на Ямайці, долині Нассау, розташований маєток Еплтона (Appleton Estate), де ром почали виготовляти з 1749 року. Нині в маєтку знаходиться Ромовий лікеро-горілчаний завод, відвідавши який, можна побачити деталі процесу дистиляції від цукрової тростини, патоки, цукру, до вина та рому, а також продегустувати сам продукт – всесвітньо відомий ром Appleton.
 
Можна вирушити на екскурсію в печери Віндзор (Windsor Great Cave) завдовжки 3 тисячі метрів, розташовані в окрузі Трелоні (Trelawny) на північному узбережжі Ямайки. Печерами володіє Всесвітній Фонд дикої природи «WWF» (Великобританія), а проживає в них близько 12 видів кажанів, безхребетні тварини, включаючи ногохвостиків, а також грибкові комарі, павуки-троглобіонти, у яких відсутня пігментація покривів тіла, та американські тара .