Вік

Вік - найпівденніше село в Ісландії, розташоване в 180 км на південний схід від Рейк'явіка, на окружній дорозі. Вік - саме вологе місце в Ісландії.
 
Вік, з населенням в 500 чоловік, є самим південним поселенням в Ісландії. Хоча це прибережне село, вона не має гавані через сформовані геологічних умов. Проте, жителі села є відмінними моряками. Незважаючи на невеликі розміри, Вік є найбільшим поселенням на відстані близько 70 кілометрів, і є важливим перевалочним пунктом для туристів, які прямують на льодовик Мюрдальсёкюдль.
Відмінною особливістю поселення є красивий піщаний пляж, що розкинувся на південь від Вік, незвичайного антрацитового кольору. У 1991 році американський журнал «Острова» оголосив цей пляж як один з 10 найкрасивіших пляжів на Землі. Природна краса області пляжу є вражаючою. Тут мешкає велика колонія арктичної крячки і тупиків. Короткий похід в безпосередній близькості від Вик обов'язково задовольнить всіх серйозних любителів природи і птахів.
Визначною пам'яткою Вік вважаються чорні базальтові стовпи Рейнісдрангар, велично підносяться з Атлантичного океану. Вони ж є і впізнаваною пам'яткою Ісландії. Зображення цих скельних колон часто можна побачити на пам'ятних листівках з видами Ісландії. Згідно з місцевим фольклору базальтові колони - це залишки тролів, які зазнали корабельної аварії і скам'янілих на світанку.
120 метровий мис Дірхоулаей, який закінчується незвичайними арками, розташований на захід від Вик, і вважається південною точкою континентальної Ісландії. Інша цікава місцева визначна пам'ятка являє собою елегантну білу церкву, з витонченою дзвіницею, що стоїть на захід від Вік на височини.
Простягнулося узбережжі і гори, що лежать поруч, мають контрастним багатством ландшафтів, відомих своїми природними красотами. Над селом височіє льодовик Мюрдальсёкюдль, що має площу близько 700 кілометрів квадратних, під крижаною кришкою якого ховається потужний вулкан Катла, який займає четверте місце в ранзі вулканів. Останнє виверження вулкана Катла було зареєстровано в 1918 році.
Є багато цікавих місць в околицях Вік. На південних схилах Рейнісфьядль можна знайти гарні скелі базальтової породи, лавові утворення і печери. В Долині провідну до льодовика, розкинулася річка Йекульсау, що бере початок з гарячих джерел під льодовиком і має сильний запах сірководню. Мало хто місця в Ісландії можуть запропонувати стільки природних контрастів, як Мюрдаль.
Вік має гарний майданчик туристичних послуг і пропонує безліч кемпінгів і готельних площ. Серед багатьох аспектів Вік, що роблять його привабливим для туристів все більш популярним на морі і суші походи (кінні та піші), екскурсійні польоти, прогулянки на снігоходах на льодовик Мюрдаль, відмінна риболовля лосося і форелі.
Погода стоїть тут дощова, вітряна і з частими туманами.