Яхимов
Лікувальний курорт

Яхимов - невелике затишне містечко, розташоване на південному схилі Крушних (Рудних) гір на висоті 650 м над рівнем моря, за 20 км від Карлових Вар. Це унікальний перший радоновий курорт у світі.
 
ЛІКУВАННЯ
Мінеральна вода (бікарбонат-натрієво-термальна) на курорті береться із трьох потужних радіоактивних джерел, що б'ють на шахті «Звірину».
Основним лікувальним засобом є радонові ванни, їх приймають 6 разів на тиждень по 20 хвилин. Лікування здійснюється за рахунок впливу на організм людини мікродоз альфа-випромінювання. Водні процедури доповнюються лікувальною фізкультурою за спеціально розробленими методиками. В особливих випадках використовуються так звані брахірадійтерапія або брахікобальтотерапія, а також глибинна рентгенотерапія. У комплексне курортне лікування входять лікувальне харчування та всі види основних дієт.
Яхимовські води показані на лікування захворювань опорно-рухового апарату, порушення обміну речовин, периферійної нервової системи, периферійних артерій, геріатричних, шкірних захворювань.
Вода подається прямо до лікувальних корпусів санаторіїв, обладнаних так, щоб максимально убезпечити пацієнтів від впливу побічних дій радону. Радонове лікування протипоказане дітям віком до 18 років.
 

Приблизна доза отриманого опромінення протягом тритижневого курсу лікування становить 22 мР (що дорівнює половині дози опромінення за звичайного рентгенівського знімку).
 
ЕКСКУРСІЇ 
Яхимов рясніє історико-архітектурними пам'ятками. До них належать костел Св. Яхима, ратуша, Янська каплиця, Королівський монетний двір. Канатною дорогою можна піднятися на найвищу вершину Крушних гір — Клинівець. На екскурсії «Яхімове пекло» туристів знайомлять із колишніми місцями видобутку урану.
Лікування в Яхимова можна поєднати з поїздками на екскурсію в міста Клаштерець-над-Огрже, Горні Блатна, Божий Дар, Абертами.
 
РОЗВАГИ
У Яхимові та околицях є тенісні корти, поле для міні-гольфу, боулінг, фітнес-центри.
Можна здійснити прогулянку Круховими горами — пішу або велосипедом, зайнятися альпінізмом, параглайдингом, стріляниною з лука.
На курорті організують оперні та опереткові вечори, різноманітні концерти. Приємно провести час можна у кафе та барах.
 

У бібліотеках деяких курортних будинків є література російською мовою.