Задар

Задар – центр Північної Далмації. Місту із тритисячолітньою історією є що показати. У минулому він був найсильнішою фортецею Адріатики. До сьогоднішнього дня в Задарі збереглося багато цінних архітектурних пам'яток та відчувається дух середньовічного міста.

Біля узбережжя міста є безліч островів, утворюючи Задарський архіпелаг. Вони пов'язані з містом поромним сполученням.
 
ГОТЕЛІ
У Задарі є вибір готелів 1-4 *, апартаментів, кемпінгів. Є готелі, що працюють у системі All inclusive.
 
ПЛЯЖІ
Район Задар має химерно порізану берегову лінію. Пляжі піщано-галькові, деякі відзначені «блакитним прапором». Відокремлені пляжі можна знайти на безлюдних островах архіпелагу.
 
 
ЕКСКУРСІЇ 
Руїни давньоримського форуму, фортечні ворота у стилі ренесансу, візантійські та романські церкви, готичний монастир францисканців, будинки у стилі венеціанської готики. Сучасні пам'ятки — оригінальні винаходи «Морський орган» та «Привіт сонцю». Крім того, у місті є Археологічний та Морський музеї, Музей античного скла.
Із Задару можна з'їздити на острови Паг, Углян, Пашман, у природні парки Телащиця, національні парки Врансько озеро, Паклениця, Крка, Корнаті, Плітвіцькі озера. Також недалеко від Задару знаходиться місто Нін, відоме своїм Кафедральним собором, найменшим у світі. Є екскурсії в Шибеник, Трогір, Спліт.
 
РОЗВАГИ
Дайвінг, спелеологія, скелелазіння, рафтинг, ходіння під вітрилом, на каяках, полювання, рибалка, параглайдинг, стрибки з парашутом, катання на велосипедах, верхова їзда, джип-сафарі.
У місті проводиться фестиваль «Театральне літо» (липень), музично-фольклорний фестиваль «Повня» (серпень).
Вважається, що в Задарі одні з найпрекрасніших занепадів у світі.


Задар відомий виробництвом вишневого лікеру Marashino.