Закопане

Закопане - це найкращий польський гірськолижний курорт з розвиненою інфраструктурою. Він розташований у мальовничій улоговині біля підніжжя Татр на кордоні Польщі та Словаччини, в 100 км від Кракова. Тут працює 10 основних гірськолижних комплексів як для любителів, так і для професіоналів.
Лижний сезон триває з листопада по квітень.
У Закопане туристів приваблюють не тільки лижні траси і пішохідні маршрути, а й своєрідний гуральський фольклор, мальовнича дерев'яна архітектура.
З Кракова до Закопаного кожні 20-30 хвилин відправляються автобуси.
 

Закопане ідеально підходить для сімейного відпочинку.
 
 
 
ГОТЕЛІ
Безліч готелів, пансіонатів, котеджів, апартаментів, хостелів пропонують розміщення для великих компаній і індивідуальних туристів.
Деякі готелі мають криті басейни.
 
ЗОНИ КАТАННЯ
У Закопане кілька розрізнених зон катання в діапазоні висот 860-2000 м. Каспровий Верх - це найвідоміша гора в країні, з відмінними умовами для катання. Багатолюдність - зворотна сторона її популярності. Носаль відноситься до кращих гірськолижних майданчиків. Губалувка - також одна з найбільш відвідуваних вершин в Польщі. Багато схили мають освітлені траси для нічного катання, а також снігові гармати.
 

У Закопане немає єдиного абонемента на підйомники і системи скі-басів, але між станціями підйомників курсують автобуси і мікроавтобуси.
 
ТРАСИ
У Закопане більше 65 км гірськолижних трас, переважно легких та середньої складності. Вони прокладені так, що переплітаються між собою. Це дозволяє в разі необхідності перейти на більш простий маршрут або, навпаки, збільшити навантаження. Рівнинна лижня прокладена більш ніж на 16 км. Також є слаломні траси, халф-пайп, трампліни.
Складні траси розташовані на Каспровом Верху і північному схилі гори Носаль. Простіші схили і траси розташовані на Губалувці, Поляні Шимошковій і Буторова Верху. Новачкам підійдуть пологі траси Анталувки, Козинця, нижньої ділянки Носаля, схили Калатувкі.
У Закопане працюють пункти прокату гірськолижного спорядження. Можна скористатися послугами інструктора.
 
ЕКСКУРСІЇ
Сама захоплююча екскурсія - «на кулики». Це може бути поїздка в ліс на санях, запряжених кіньми, в супроводі гуральцев або просто пікнік на галявині з печеними ковбасками і гуральським чаєм.
В районі Закопане варто відвідати Хохолув - село з комплексом дерев'яних будинків горців, Буковина Татранська - село, знамените панорамами гір, заповідник в Зубжіце. В районі Спіша і Пенін можна подивитися кілька лицарських замків. Крім того, є можливість відправитися на екскурсію до Кракова, де працює критий аквапарк, на соляні шахти Велички, в Криниця-Здруй, Освенцим.
 
РОЗВАГИ
У Закопане проводяться змагання з зимових видів спорту і чемпіонат світу зі стрибків з трампліну. Працюють конькобежная доріжка, катки. Можна покататися верхи, на санках, поплавати в басейнах з термальною водою.
У місті також є театр, кілька музеїв і галерей.
Увечері туристи збираються в численних барах, ресторанах, нічних клубах, на дискотеках. Ресторани працюють зазвичай до 22: 00-23: 00.
 

У багатьох ресторанах говорять по-англйского або по-російськи.