АвстріяАвстрія

Зельден

Курорт Зельден розташований в австрійській долині Отцталь, де зібрані самі високогірні австрійський курорти. Крім Зьольдена, це Обергургль, Хохгургль, Хохзельден і Вент. Кажуть, що частіше, ніж долину Отцталь, туристи відвідують в Австрії тільки столицю, Відень. Серед зимових курортів тутешні місця абсолютні рекордсмени. Не дивно - мало де можна зустріти такі приголомшливі пейзажі. Отцталь-арена, як її ще називають, оточена 90 горами-трехтисячніков. Два льодовика надають додаткові можливості для катання і гарантують натуральний сніг протягом усього сезону.
 
ТРАСИ
Катання в Зельдене триває з грудня по квітень, а на льодовиках - круглий рік. Перепад висот становить тисячі вісімсот сімдесят три метри (3250-1377). Загальна протяжність трас - 150 км. Траси різної складності розподілені між ними приблизно однаково, так що в Зельдене не будуть нудьгувати ні лижники з різним досвідом катання, ні сноубордисти, для яких приготовлено 2 сноу-парку (хафпайп, рейли, стіни, трампліни і траса для бордер-кросу). Біля підніжжя гір є декілька навчальних трас для того, щоб якомога швидше зробити свої перші кроки і відправитися наверх на одному з 34 підйомників.
 
Над Зельдене витягнулися три райони катання, на яких можна знайти найрізноманітніші траси. Більшість з них - прості і середньої складності. Досвідченим лижникам більшість трас здасться трохи простакуватим. Їм можна порадити довгий спуск до Гайслахкогль (Gaislachkogl), ідеальний для швидкісного катання. Для лижників середнього рівня тут багато можливостей. Особливо добре підходить район Міттельстайшен (Mittelstation). А ось початківцям тут важкувато. Щодо легкі траси розташовані в Іннервальде (Innerwald), а також в районах Хайнбайхох (Hainbachjoch) і Реттенбах (Rettenbach). Останній розташований високого в горах, так що спускатися до Зельдені новачкам доведеться або по «червоним» трасам, або на підйомнику.
 
У Зельдені працюють 4 школи, де 250 інструкторів навчають катання як на гірських лижах, так і на сноуборді. Можна вибрати російськомовного інструктора. Для дітей є дитяча гірськолижна школа і дитячий сад (від 2 років).
 
РОЗВАГИ
У Зельдене можна зайнятися й іншими видами спорту, тут є можливості для керлінгу, катання на ковзанах, санчатах і бігових лижах, є майданчики для волейболу та стенди для стрільби, прокат гірських мотоциклів і снігоходів. Розслабитися після цілого дня підкорення вершин допоможуть басейни, сауни та солярії, а також близько сотні ресторанів, кафе і барів. На курорті працює десяток дискотек, що заслужили звання самих гучних вечірок в Тіролі.